تبلیغات
ایران ویکی ، دانشنامه و مجله اینترنتی ایرانیان

وبلاگ رسمی ایران ویکی 

سرعت متوسط اینترنت شما کدام یک از گزینه های زیر است ؟
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنامه ایــــران ویــــکــــی
 

بازدیدکنندگان محترم وبلاگ ایــــران ویــــکــــی ، شما دوستان با وارد کردن ایمیل خود در کادر زیر و تایید آن درخواست عضویت در فیدبرنر ایــــران ویــــکــــی را می دهید . سپس میل تایید برای شما ارسال می شود و در صورت تایید آن میل جدیدترین مطالب سایت  برای شما میل می شود . با این کار هیچ پستی را از قلم نیندازید . موفق باشید  .
 
 


دانلود فایر فاکس 4 / Download Mozila Firefox 4

امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 بازدید ماه قبل :

تعداد نویسندگان :  2 نفـر - حـمـزه & رضـا

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

کاربران آنلاین :
آی پی ورودی شما :
تاریخ تاسیس : 22 دیماه 1389

سیستم عامل کروم همان اسکای نت است !
نوشته شده توسط: حمزه بجنوردی
شنبه 31 اردیبهشت 1390سیستم عامل کروم همان اسکای نت است

سیستم عامل کروم گوگل برای کاربران خانگی و تجاری مثل یک رویاست . زیرا دیگر نیازی نیست که کاربران نگران به روز کردن و نصب نرم افزارها ، یا پشتیبان گیری از فایلهایشان باشند زیرا همه چیز در Cloud یا ابر سرورهای گوگل ذخیره می شود . و قاعدتا از آنجایی که دیگر نرم افزاری در کامپیوتر کاربر وجود ندارد نیازی هم به نرم افزارهای امنیتی نیست . این قابلیتها برای کارهای معمول و تجاری بسیار مناسب به نظر می رسند.

ولی در واقع این ایده بسیار وحشتناک است. زیرا گوگل از ما می خواهد که به او اطمینان کنیم و تمامی اطلاعاتمان را در اختیارش بگذاریم. شما نمی خواهید که اسناد قانونی شما که توسط وکیلتان ارسال شده در ابر های گوگل ذخیره شوند. حفره های امنیتی همیشه سر و کله شان پیدا می شود و هکرها نیز به طور منظم و بدون هشدار قبلی در حال حمله به سایتها هستند. کافیست نگاهی به افتضاحی که سونی پس از هک شدن شبکه ی PlayStation Network با آن روبرو شد بیاندازید.علاوه بر اطلاعات که آسیب پذیر و مهم هستند، توانایی دسترسی به آنها نیز مسئله ی مهمی است. به عنوان مثال سونی مجبور شد تا شبکه اش را به کلی تعطیل کند تا حفره ی امنیتی اش را ترمیم کند. حال اگر تعداد قابل توجهی سیستم تجاری از سیستم عامل کروم استفاده کنند و گوگل مجبور شود تا شبکه اش را به مدت یک تا دو هفته تعطیل کند، آن وقت تصور کنید این اتفاق چه تاثیر نامطلوبی روی اقتصاد خواهد گذاشت.
علاوه بر این، نگرانی اینکه خود کارمندان گوگل و به طبع دولت آمریکا چه سطح دسترسی به اطلاعات شما دارند نیز وجود دارد. تصور می کنم اگر روزی دادگاه دستور بدهد گوگل تمامی محتویات لپ تاپم را در اختیار آنها خواهد گذاشت.در فیلم Terminator1 که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد، Skynet شبکه ی کامپیوتری بود که سیستم های نظامی را در اختیار داشت. سرانجام Skynet خودآگاه شد و تصمیم گرفت که برای حفظ قلمرو خودش بشریت را به کلی نابود کند.با تقدیم کردن اطلاعات حیاتی ، منابع مالی، و لیست کارمندانتان سیستم عامل کروم به صورت بالقوه تبدیل به ابزار کنترل کننده ی اطلاعات کل جهان می شود. اگرچه کروم خود آگاه نخواهد شد و اهداف شیطانی همچون نابودی بشریت را نخواهد داشت، اما امکان دسترسی به آن همه اطلاعات گوگل را در جایگاه بسیار قدرتمندی قرار خواهد داد.

به همین دلیل ایده ی سیستم عامل کروم به طور کل مردود است.نظرات() بازدید ها :تمامی حقوق مطالب ، تصاویر و طرح قالب برای ایـران ویکی محفوظ است ، نقل و استفاده از آنها در سایت ها و نشریات تنها با دکر منبع مجاز میباشد .

 

ثبت شده در پایگاه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ::   قدرت گرفته از : مـیهـن بـلاگ